На відео, яке поширили бойовики, Тарас Гап'як – український військовий, який служив за контрактом у бойовій 24-й бригаді. У ролику солдат зізнається, що перейшов на бік терористів, коли 23 числа після п’янки вирішив перейти на бік бойовиків.

Його побратими кажуть: Тарас дійсно служив в них за контрактом, проте дезертирував ще в березні цього року. Мовляв, він самовільно здався у лапи терористів "ЛНР".

Тарас із містечка Борислав, що на Львівщині. Навчався в Івано-Франківському інституті нафти і газу, який покинув на другий рік навчання. У його акаунтах у соцмережах немає жодних сепаратистських дописів, а востаннє був онлайн 22 березня – за день до дезертирства.

Читайте також: Війну проти України Росія готувала з 2003 року, – екс-радник Путіна

Як тільки з'явилося відео з Тарасом, журналісти 24 Каналу намагалися з'ясувати, що трапилося насправді. Телефонували у військову прокуратуру та військкомат, шукали його родичів та знайомих, але скрізь давати коментарі відмовились. І вже ввечері волонтерка Діана Макарова у Facebook написала свою версію зникнення Тараса. Жінка повідомила, що Гап'як пішов служити, коли йому було всього 19, воював на так званих "нулях".

Саме з "нульової позиції" біля Попасної Тарас і зник. Першою про це дізналася його мама. Хлопець подзвонив з невідомого номеру. Мати Тараса - Світлана Шемеляк. Каже, що з сином щось не добре відчула одразу, говорив Тарас схвильовано та тривожно. Тож почала бити на сполох. Зранку зателефонувала на той незнайомий номер.

Російським голосом, спочатку не дуже хотіли говорити з нами. А потім відповіли, що "ваш син у нас в плену, с ним все в порядке",
– розповіла Світлана Шемеляк.

До розшуку бійця підключилися волонтери. З ними мама Тараса поїхала на фронт. Однак, каже, військове керівницвто з пошуками не допомагало.

Читайте також: Бійці зіпсували плани бойовиків, знищивши їхній боєкомплект мінометів: відео

Згодом, після підтвердження інформації про те, що Гап'як перебуває у полоні, 24-та бригада оголосила його у розшук на контрольованій Україною території за самовільне залишення частини.

"Офіцери частини не стали шукати свого бійця, не стали намагатися зрозуміти чому він це зробив. Вони просто відмахнулися від цього бійця. Пішов. Хай з ним розбирається ЛНР", – розповідає волонтерка Діана Макарова.

У Facebook розгорівся справжній конфлікт під записом волонтерки. Люди розділилися на два табори: дехто з анонімних акаунтів таки звинувачує його у зраді. А ті, хто знає Тараса, не вірять, що він добровільно перейшов на бік терористів.

Тим часом мама не втрачає надії побачити свого сина.