Україна розраховувала на Taurus. Про це в ефірі телемарафону розповів речник командування Повітряних сил. Юрій Ігнат розповів, як саме ці ракети посилили б наші спроможності, передає 24 Канал.

До речі Шольц навів новий аргумент, чому Німеччина не може надати Taurus Україні

"Taurus посилив би просто наші спроможності"

Ігнат наголосив, що ми розраховували на це озброєння на додачу до тих ракет, які вже постачає Франція та Велика Британія. Зокрема, йдеться про SCALP та Storm Shadow.

Taurus посилив би просто наші спроможності, власне, у завданні ударів по об'єктах противника, по тилових пунктах управління, складах боєприпасів, тих цілях, які може дістати ця ракета. Вона має потужні тактико-технічні характеристики. Чекаємо на прийняття рішень,
– підкреслив речник командування Повітряних сил.

Водночас зауважив, що нагнітання в суспільстві й обговорення цього навряд чи пришвидшить процес надання озброєння. Західні медіа також працюють в інформаційному полі щодо надання цих ракет.

До речі, українська авіація застосовувала б так само успішно Taurus, як і SCALP та Storm Shadow, зауважив речник. Наголосив, що ці крилаті ракети – високоточна та високотехнологічна зброя. Тож такі рішення приймаються колективно, у консультаціях з усіма членами нашої коаліції.

Тут колегіальне питання. Думаю, партнери будуть такі рішення і щодо Taurus приймати, скоріш за все. Але звісно, що слово буде за Німеччиною, яка є одноосібним виробником цих ракет,
– сказав Ігнат.

Чому Шольц проти передання Taurus

  • Наприкінці лютого канцлер вкотре відкинув можливість надання Україні цих ракет.
  • Шольц заявив, що Німеччина не готова передавати Taurus. Мовляв, крилата ракета з дальністю польоту 500 кілометрів – це зброя, яка "при неправильному використанні може досягти конкретної цілі десь у Москві".
  • У березні канцлер назвав ще одну причину ненадання цих ракет. Заявив, якщо Німеччина хоче "мати контроль" за поставленим Києву озброєнням, це можливо лише за участю німецьких солдатів. Шольц підкреслив, що для нього про це не може бути й мови.