Цією функцією, крім усього іншого, компанія хоче дати користувачам нову можливість "зберегти спогади" про померлих родичів, особливо з урахуванням того, як багато близьких люди втратили через пандемію Covid-19. Наприклад, під час презентації старший віцепрезидент Amazon і головний науковий співробітник команди Alexa Рохіт Прасад попросив прочитати "Чарівника країни Оз" голосом бабусі. Alexa підтвердила запит стандартним голосом, а потім переключилася на нове озвучування.

Цікаво 10 петабайтів інформації: як Amazon допоміг Україні захистити дані від російського втручання

Як це працює

Як пише TechCrunch, щоб зімітувати людський голос, системі потрібен аудіозапис мови тривалістю не більше однієї хвилини. Після аналізу колонка зможе наслідувати характеристики мовлення іншої людини, в тому числі й мертвої.

Хоча АІ не позбавить від болю втрати, але він допоможе зберегти спогади,
— заявив Рохіт Прасад.

Поки технологія знаходиться в розробці, про неї немає інших подробиць, але в Amazon вважають, що "компанія може досягти дуже вражаючого звуку". Невідомо й те, коли функція зможе стати загальнодоступною.

Детальніше про Alexa:

  • Amazon Alexa – голосовий асистент, який інтегровано в аудіоупристрої компанії Amazon.
  • Серед таких Echo (невелика стаціонарна колонка призначена для встановлення її вдома), Echo Dot (мініатюрна версія колонки зі слабкими динаміками), Tap (портативна колонка, яку можна брати з собою в дорогу), приставки Fire TV та інші.
  • Технологія дозволяє виконувати різноманітні операції за допомогою голосових команд. Наприклад, ви можете попросити асистента ввімкнути музику та читати новини, повідомити погоду чи інформацію про затори на дорогах, зробити покупки або викликати таксі. Крім того, ви можете керувати системою "розумного" дому, вмикаючи та вимикаючи світло, прилади, регулювання параметрів температури та багато іншого.
  • Alexa завжди увімкнена й слухає наступну команду користувача. Для активації достатньо просто назвати її ім'я.
  • Найближчими аналогами можна назвати Siri від Apple, Google Assistant та значно менш популярну Cortana від Microsoft, яка не працює в Україні.