Як все мало працювати?

Система Just Walk Out покладалася на мережу камер і датчиків для відстеження покупок клієнтів. Однак з'ясувалося, що цю нібито передову технологію доповнювали понад 1 000 людей-підрядників в Індії, які виконували функції віддалених касирів.

Читайте на сайті Xiaomi розпочала офіційні продажі електромобіля SU7: скільки коштує альтернатива Tesla

Це викриття викликало шквал критики: багато хто і так вважав проєкт Just Walk Out негативним явищем, яке призводить до збільшення пішохідного потоку до магазинів Amazon, водночас підриваючи можливості працевлаштування на місцях.

Замість занедбаної системи Amazon зараз переключає свою увагу на Dash Carts, які містити сканери та екрани безпосередньо у візках для покупок. Хоча концепція Dash Carts менш амбітна, ніж Just Walk Out, вона є продовженням зусиль Amazon з впровадження інновацій у сфері роздрібної торгівлі.

Проєкт Amazon Go: дивіться відео

Критики також висловлюють занепокоєння щодо практики Amazon у сфері обробки даних, звинувачуючи компанію у збиранні конфіденційної інформації про клієнтів без належного розкриття. Минулого року проти Amazon було подано колективний позов, у якому стверджувалося, що компанія продає дані клієнтів третім особам без їхньої згоди.

Дивіться також Ваш годинник Samsung Galaxy тепер може показувати поточний час на різних планетах

Попри агресивну експансію Amazon на продуктовий ринок, його присутність все ще відстає від таких конкурентів, як Walmart, Costco і Kroger. Перехід на Dash Carts ставить під сумнів підхід компанії до конфіденційності даних у майбутньому.