У 2018 році судовим рішенням Ілону Маску було заборонено публічно обговорювати деякі теми без схвалення адвокатів. Регулятори стверджують, що Маск з того часу порушив ці вимоги як мінімум двічі.

Цікаво Натхненні природою: як створювався дизайн навушників Huawei FreeBuds 4i

Суперечливий Ілон Маск

Листування між чиновниками комісії з цінних паперів і бірж США (SEC) і представниками Tesla, яке потрапило до рук журналістів The Wall Street Journal, дозволяє зробити висновок, що регулятори двічі з моменту вступу рішення суду в силу демонстрували невдоволення висловлюваннями Ілона Маска у соцмережі Twitter, які зачіпали чутливі для фондового ринку теми.

У 2018 році Маск особисто сплатив 20 мільйонів доларів штрафу. Стільки ж внесла в бюджет США компанія Tesla. Відтоді йому забороняється публічно висловлюватися без попереднього узгодження з адвокатами компанії на теми, що мають відношення до обсягів виробництва, нових напрямків діяльності та фінансового стану очолюваних ним компаній.

На зауваження представники Tesla тоді відповіли коментарем, згідно з яким подібне висловлювання Маска не вимагало попереднього узгодження, оскільки носило форму побажання.

У травні 2020 року Маск допустив висловлювання з приводу надмірно високого курсу акцій Tesla, і це знову викликало невдоволення представників SEC. Адвокати компанії тоді відповіли регуляторам, що даний коментар висловлював приватну думку Маска, а тому не вимагав попереднього узгодження.

У підсумку SEC рекомендувала Tesla посилити контроль над поширенням інформації, яка здатна завдати шкоди акціонерам.