Ударна лазерна система HELIOS має потужність понад 60 кіловатів. Поки що вона розгорнута лише на одному з кораблів у вигляді тестової установки, однак уже здатна брати участь у корабельних операціях.

Цікаво У США реєструють малий ядерний реактор, який можна переміщати

Що відомо про HELIOS

  • Як зазначає джерело, установка може змінювати свою потужність залежно від обстановки, що складається.
  • Бойовий лазер призначений, наприклад, для збивання дронів, що летять до корабля, й одночасно може вражати кілька цілей.
  • У компанії стверджують, що ціна кожного пострілу не перевищує 1 долар (звісно ж, без урахування ціни самого устаткування). Перевагою лазерної зброї є те, що для неї не потрібні дороговартісні снаряди, які можуть закінчитись. У цьому випадку система здатна робити необмежену кількість пострілів, допоки до неї подається живлення.


Комп'ютерний рендер установки HELIOS / Фото Lockheed Martin

Система HELIOS засліплює оптичні датчики бойової техніки супротивника. Одночасно цей же згенерований промінь збирає розвідувальну інформацію про цілі, що робить систему важливою ланкою багаторівневого захисту.

Наразі в компанії не повідомляють, чи будуть такі установки працювати на наземному чи повітряному транспорті та чи будуть вони встановлюватись на землі – наприклад, для захисту військових баз чи інших важливих об'єктів, яким можуть загрожувати нальоти дронів.