USB 4 версії 2.0 матиме вражаючу швидкість до 80 гігабітів за секунду. Це вдвічі більше, ніж оригінальний USB 4 і навіть Thunderbolt 4.

Цікаво Приватний екран, схований від чужих очей: Lenovo представила особливі окуляри

Найголовніше

Фактична технічна специфікація від USB Implementers Forum, яка відповідає за сам стандарт, ще не була оприлюднена, однак в наданому анонсі вельми цікавим є одне формулювання.

Ключові характеристики оновленого рішення USB 4 включають: до 80 гігабітів за секунду роботи на основі нової архітектури фізичного рівня з використанням існуючих пасивних кабелів USB Type-C 40 гігабітів за секунду і нещодавно визначених активних кабелів USB Type-C 80 гігабітів за секунду,
– пишуть у пресрелізі.

Наразі неясно, як це технічно можливо. Всі подробиці будуть розкриті в остаточній технічній специфікації, яку оприлюднять пізніше. Імовірно, це відбудеться ще до заходів для розробників USB DevDays, запланованих на 1 і 2 листопада в Сіетлі та 15 і 16 листопада в Сеулі.

USB Implementers Forum також обіцяє сумісність USB 4 version 2 з DisplayPort та PCIe, тобто кабелі з підтримкою цієї технології можна буде використовувати для підключення моніторів та іншої комп'ютерної периферії, що потребує високої швидкості передачі даних та великої потужності живлення.

USB завжди був хорошим щодо зворотної сумісності, але можливість використовувати той самий кабель і при цьому користуватися флагманськими перевагами нової специфікації — це інший рівень, наголошує The Verge. Користування старим кабелем дозволить зекономити як виробникам, так і споживачам, а також зменшити кількість електронного сміття.