Про припинення підтримки російських карток "Мир" Apple повідомила ще минулого тижня у четвер, 24 березня. Незадовго до неї приєдналася і Google.

Не пропустіть Російську "Лабораторію Касперського" внесли до переліку компаній, які загрожують безпеці США

Згідно з окремим повідомленням The Wall Street Journal, компанія призупинила пілотний проєкт, який дозволив росіянам підключити свої карти "Мир" до Google Pay.

Google Pay призупиняє роботу платіжних сервісів в Росії через збої в роботі платіжних сервісів, які знаходяться поза нашим контролем,
– заявив представник Google.

Де взялася система "Мир"

Як зазначає The Verge, Центробанк Росії заснував "Мир" після того, як США та інші країни запровадили санкції проти Росії у відповідь на анексію Криму у 2014 році. Згідно зі статистикою, карти "Мир" задіяні більш ніж у 25% усіх карткових транзакцій усередині країни.

Раніше карти великих російських фінансових установ, таких як група ВТБ та Радкомбанку, перестали працювати з Apple Pay та Google Pay незабаром після того, як 24 лютого Росія розпочала вторгнення в Україну.

Карти "Мир" обслуговуються Національною системою платіжних карток Росії. Ця система з 2015 року проводить платежі за випущеними в Росії картами MasterCard і VISA, тому вони продовжують працювати на території Росії – деякі банки навіть зробили їх дійсними безстроково через неможливість перевипуску.