USB-C – не причина відмовляти собі у заробітку

Було б дивно, якби Apple не спробувала нав'язати власні аксесуари до своїх смартфонів, щоб заробити побільше грошей. Поки в ЄС намагаються зменшити кількість електронного сміття і просять виробників про додавання уніфікованого USB-C, компанія все одно йде напролом з новими смартфонами лінійки iPhone 15, які цього року нарешті отримали довгоочікуваний роз'єм, замінивши собою Lightning.

Дивіться також Уся лінійка iPhone 15, Apple Watch 9 та Watch Ultra 2 вже доступна для передзамовлення в Україні

Головна задумка нових правил Євросоюзу полягає в тому, щоб користувачі купували й викидали менше дротів. Якщо у вас зламається зарядний кабель від того чи іншого пристрою, ви можете не купувати новий, а просто взяти дріт від іншого ґаджета, адже всі вони схожі формою.

Проблема USB-C в тому, що він має занадто багато варіацій. Вони можуть бути різних типів і швидкостей, можуть підходити лише для заряджання або передавання даних та інше. І Apple сповна цим користується.

Як повідомляється, подібна рекомендація поки що надходить лише з китайських магазинів. Там продавці заявляють, що використання кабелів USB-C, призначених для пристроїв Android, може призвести до потенційних проблем з перегрівом в iPhone 15. Представники Apple Store пояснюють клієнтам відмінності між кабелями USB-C для iPhone та Android, згадуючи про "різне розташування контактів".

У 9-контактних і 11-контактних роз'ємах зазор менший. При підключенні до iPhone 15 сторона кабелю з боку роз'єму може перегріватися або й навіть розплавитися, що спричиняє проблеми з портом USB-C.

Наразі немає інформації про те, як буде виконуватися гарантія клієнта, якщо це станеться.