Розробка електромобіля від однієї з найвідоміших у світі компаній триває не один рік. І хоч деякі інсайдери й наважуються фантазувати про можливі характеристики чи дизайн Apple Car, все ж на цей час нам мало що відомо. Журналісти The Information, користуючись власними джерелами, спробували заглянути під завісу таємничості.

Цікаво Власник Tesla зламав електрокар та встановив Apple CarPlay за допомогою Android

Проблеми Apple Car

Як заявило видання, Apple вже досить довго тестує прототип системи, яка надалі буде вбудована в корпус автівки власного дизайну. Однак поки що як основа використовується автівка іншої компанії – Lexus. На її даху встановили масив датчиків, серед яких точно є камери.


Прототип установки Apple Car / The Information

Серед негараздів, які спіткали розробників, називають часту зміну кадрів, неодноразову зміну керівництва, недосконалість програмного забезпечення та інше.

  • Компанія начебто стикалася з проблемою, коли прототип автомобіля добре справлявся на заздалегідь підготовленому маршруті, але вкрай проблемно рухався незвіданою раніше територією, постійно передаючи керування водію.
  • Інсайдери також навели приклад, коли під час одного із випробувань тестова машина відреагувала на появу пішохода на дорозі не гальмуванням, а різким маневром убік. У Apple дійшли висновку, що якби пілот не зупинив авто, то сталася б смертельна ДТП.
  • Ще проєкт страждає від плинності кадрів. У 2018 році команду покинув керівник Боб Менсфілд. На його місце прийшов голова відділу машинного навчання Дуг Філд, керівництво якого ознаменувало "еру стабільності", але він звільнився у 2021-му через необхідність повернення до офісу після пандемії COVID-19. Зараз автомобілем займається Кевін Лінч, який раніше керував створенням watchOS.
  • Разом із тим старший віцепрезидент Apple з розробки програмного забезпечення Крейг Федерігі не бере безпосередньої участі у розробці Apple Car, приватно висловлюючи побоювання деяким іншим керівникам Apple.
  • Тримається осторонь від проєкту навіть сам Тім Кук, генеральний директор компанії. Зазначається, що він рідко відвідує офіс Project Titan в Санта-Кларі, штат Каліфорнія. Деякі співробітники ставляться до цього негативно, вважаючи, що таке ставлення Кука нашкодило проєкту, якому не вистачає "єдиної постаті, яка б чітко визначити й сформулювати, яким має бути продукт".

Очікується, що Apple Car буде мати футуристичний дизайн як усередині, так і ззовні. Дизайнери експериментують із відсутністю керма, педалі газу, великими екранами, зручнішими сидіннями та іншим.