Знахідку зробили на території сучасної Аргентини, поблизу місцевості Серро-Полісія, що у провінції Ріо-Негро. Новому виду дали назву Jakapil kaniukura, що в перекладі з мертвої мови народу пуельче означає щитоносець. Він жив близько 100 мільйонів років тому.

Цікаво У дворі китайського ресторану знайшли сліди динозаврів, яким близько ста мільйонів років

Jakapil kaniukura

Новий динозавр належить до групи тиреофорів (Thyreophora), але якщо інші види покладалися на значні розміри, то Jakapil робили ставку на спритність і швидкий біг.

  • Динозавр був завбільшки з кішку і не більше 1,5 метра завдовжки.
  • Вагу тварини оцінюють від чотирьох до семи кілограмів.
  • Пересувався Jakapil на витягнутих задніх лапах.
  • Зовні він нагадував драконів — на голові та вздовж хребта розташовувався гребінь із шипів, а додаткові пластини з боків, навколо шиї та вздовж хвоста захищали від численних хижаків.

Усі виявлені кістки Jakapil kaniukura
Усі виявлені кістки Jakapil kaniukura / Фото Факундо Дж. Рігетті

Jakapil був травоїдним динозавром. Харчувався він не м'яким листям, а твердою рослинністю пустель. Ймовірно, йому доводилося багато пересуватись у пошуках їжі та уникнення небезпеки.

Палеонтологи кажуть, що це перший представник тиреофорів з Латинської Америки крейдяного періоду. Скам'янілості цього виду знаходили в процесі розкопок уже десять років, але тільки зараз у вчених з'явилося достатньо інформації для того, щоб виділити динозавра в самостійний вид.