Що відомо про новий автопілот? Як повідомляє TechSpot, команда вчених Мюнхенського технічного університету завершила початковий етап проекту C2Land, в рамках якого розробляється система, здатна приземляти літак без участі пілота.

Читайте також: Jaguar I-Pace: у Львові представили перший преміальний електрокар компанії

За даними розробників, унікальна технологія стане альтернативою традиційним методам автоматичного пілотування.

Недоліки старих систем автономного управління. Для ефективної роботи автопілота сучасні системи Instrument Landing System (ILS) вимагають наявності численних антен на злітному полі. Численні малі аеропорти не мають доступу до дорогих технологій, тому пілотам і раніше доводиться управляти посадкою вручну.

Автопілот успішно посадив літак – дивіться відео

З урахуванням того, що більшість авіакатастроф відбувається саме при зльоті та посадці, такий стан справ вимагає особливої ​​уваги.

Переваги нової системи. На відміну від існуючих технологій C2Land дає змогу приземлятися практично на будь-якій злітній смузі з використанням GPS-сигналів і оптичної системи орієнтації – вона не потребує наземної допоміжної інфраструктури.

Читайте також: Анонсували електрокар на сонячних панелях – Lightyear One: фото та відео

Оптична система орієнтації реєструє атмосферні явища, які не здатні враховувати інші подібні технології, а позиціонування по GPS забезпечує точність приземлення.

Результати випробування та дата комерційного запуску. Тестовий політ навчального літака Diamond DA42 з використанням C2Land завершився успішно, але дата початку впровадження технології в серійні авіалайнери поки невідома.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно