Джерело називає суму в 725 мільйонів доларів. Державна організація Directorate of Enforcement заявила, що місцевий підрозділ Xiaomi перерахував еквівалент 55,5 мільярда рупій трьом іноземним організаціям з порушенням валютного законодавства.

Цікаво Xiaomi запатентувала смартфон з гнучким дисплеєм, який можна від'єднати

Що сталося

  • Кошти були заарештовані ще 30 квітня.
  • Агентство з боротьби з фінансовими злочинами каже, що величезні суми були переведені компанією Xiaomi Technology India Private Limited за вказівкою китайської материнської компанії.
  • Незаконні грошові перекази іноземним організаціям нібито передавалися як роялті, хоча такими не були.
  • Це було зроблено "для кінцевої вигоди групи Xiaomi" з порушенням пункту 4 Закону Про управління іноземною валютою 1999 року. У ньому йдеться про заборону подібних операцій.

Xiaomi India опублікувала відповідь, в якій говориться, що всі виплати роялті та звіти в банк є законними й правдивими. Роялті, згадані Державним агентством Directorate of Enforcement, призначалися для ліцензованих технологій та інтелектуальної власності, що використовуються в індійській версії продуктів Xiaomi.

Ці виплати роялті, які зробила Xiaomi India, були за ліцензовані технології та IP-адреси, які використовуються в наших індійських версіях продуктів. Ми прагнемо тісно співпрацювати з державними органами для з'ясування будь-яких непорозумінь,
– йдеться в заяві Xiaomi.

Варто зазначити, що Xiaomi є найбільшим гравцем ринку смартфонів в Індії. У 2021 році її частка складала 24 відсотки, згідно з дослідженнями Counterpoint Research. Південнокорейська Samsung з часткою 19 відсотків зайняла друге місце.