Деталі дослідження. Як повідомляє The Lancet, дослідження вчених інституту дитячого здоров'я Університетського коледжу Лондона і медичного інституту Імперського коледжу Лондона показало, що самі соціальні мережі шкоди не завдають.

Читайте також: Як Tinder може вам нашкодити

Проблема полягає в тому, що підлітки занадто часто ними користуються, а відвідування популярних сервісів більше трьох разів на добу завдає шкоди психіці, викликає постійне відчуття тривожності, безсоння і зниження фізичної активності. Більш того, у таких дітей зростає ризик стати мішенню кібербулінгу.

Що таке кібербулінг? Штучне систематичне віртуальне "травлення" групами осіб з метою придушення психічного стану.

У дослідженні брали участь 13 тисяч підлітків у віці від 13 до 16 років. Спостереження велися в період з 2013 по 2015 рік.

Результати дослідження. На початку експерименту менше половини учасників експерименту користувалися мережами по кілька разів на день. До 2015 року ця кількість зросла до 70%: з 43% до 69% у хлопчиків і з 51% до 75% у дівчаток.

Найпопулярнішими сервісами стали Facebook, Instagram, Twitter, Snapchat і WhatsApp.

Вплив соціальних мереж і месенджерів на психологічний стан дівчаток виявився в два рази вище, ніж на хлопчиків.

Читайте також: Майбутнє за 5G: як розвиватимуться мережі нового покоління

Поради вчених. Вчені рекомендують батькам переконувати дітей не брати з собою смартфони в спальню, а самим підліткам – контролювати режим сну і не втрачати зв'язок з друзями в реальному житті, а також підтримувати фізичну активність. В такому випадку турбуватися про шкоду соціальних мереж не варто.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно