Деталі дослідження. Як повідомляє The Lancet, дослідження вчених інституту дитячого здоров'я Університетського коледжу Лондона і медичного інституту Імперського коледжу Лондона показало, що самі соціальні мережі шкоди не завдають.
Читайте також: Як Tinder може вам нашкодити
Проблема полягає в тому, що підлітки занадто часто ними користуються, а відвідування популярних сервісів більше трьох разів на добу завдає шкоди психіці, викликає постійне відчуття тривожності, безсоння і зниження фізичної активності. Більш того, у таких дітей зростає ризик стати мішенню кібербулінгу.
Що таке кібербулінг? Штучне систематичне віртуальне "травлення" групами осіб з метою придушення психічного стану.
У дослідженні брали участь 13 тисяч підлітків у віці від 13 до 16 років. Спостереження велися в період з 2013 по 2015 рік.
Результати дослідження. На початку експерименту менше половини учасників експерименту користувалися мережами по кілька разів на день. До 2015 року ця кількість зросла до 70%: з 43% до 69% у хлопчиків і з 51% до 75% у дівчаток.
Найпопулярнішими сервісами стали Facebook, Instagram, Twitter, Snapchat і WhatsApp.
Вплив соціальних мереж і месенджерів на психологічний стан дівчаток виявився в два рази вище, ніж на хлопчиків.
Читайте також: Майбутнє за 5G: як розвиватимуться мережі нового покоління
Поради вчених. Вчені рекомендують батькам переконувати дітей не брати з собою смартфони в спальню, а самим підліткам – контролювати режим сну і не втрачати зв'язок з друзями в реальному житті, а також підтримувати фізичну активність. В такому випадку турбуватися про шкоду соціальних мереж не варто.
Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно