Викидати будь яку техніку, у тому числі і старий смартфон, у смітник категорично заборонено. Компоненти, з яких складаються сучасні пристрої, становлять небезпеку для живої природи і людей, які можуть з ними взаємодіяти. Тому їх потрібно утилізувати спеціальним чином.

Цікаво Смартфони можуть отримати скло з ефектом самовідновлення – винайдено новий матеріал

Що робити зі старим смартфоном

Чи знаєте ви з чого складаються сучасні смартфони? Це скло, пластик, полімери та рідкоземельні метали. Поки ми користуємося нашими пристроями, вони не завдають нам ніякої шкоди, але варто їм потрапити на смітник, як неодмінно почнуться проблеми:

  • Пластик розкладається десятки, якщо не сотні років;
  • Полімери забруднюють ґрунт, в який потрапляють;
  • Рідкоземельні метали, які не повертаються назад виробникові, змушують його розробляти нові родовища;
  • Скло утворює уламки, якщо його розбити, які можуть нашкодити тваринам і людям.

І це лише дуже поверхневий опис проблем, які викликає недбале поводження зі смартфоном чи іншою технікою.

Зламався телефон – що робити

Зі смартфонами потрібно поводитися відповідально. Якщо вже ваш смартфон зовсім старий і користуватися ним неможливо, логічний вихід – здати телефон на утилізацію.

Перше, що потрібно запам'ятати – відпрацьовану техніку потрібно утилізувати за правилами. Про те, як правильно позбутися свого смартфона, потрібно читати в інструкції. Також можна дізнатися про це у сервісному центрі виробника. Найвірогідніше вам запропонують віддати смартфон на утилізацію саме туди.

Деякі виробники також мають спеціальні програми обміну старих пристроїв з доплатою на нові. Тож ви можете ще й суттєво зекономити на покупці нового ґаджета завдяки вашому старому телефону.

Однак на завжди варто позбуватися старого смартфона. Якщо він досі працює і здатен виконувати свої функції, йому можна знайти корисне застосування.

До теми Що робити зі старими смартфонами: в Samsung знайшли цікаве рішення

Як з користю застосувати старий смартфон

  • Гарна камера і спеціальне ПЗ дозволять вам заощадити на покупці справжнього відеореєстратора і виправдають наявність старого смартфона.
  • Нещодавно Samsung випустила спеціальне оновлення для старих смартфонів, яке дозволяє використовувати їх у ролі відеоняні або ж у ролі інструменту керування розумним будинком.
  • Старий телефон – особливо, якщо він підтримує 4G – цілком може виконувати роль Wi-Fi-роутера.