На опублікованому в соцмережі Х ролику розробники з UTM показують віртуальну машину Windows XP, яка успішно завантажується, відкриваючись перед очима користувача. UTM – це емулятор системи і хост віртуальної машини для iOS і macOS на основі QEMU. Іншими словами, він дозволяє користувачам запускати Windows, Linux і навіть macOS на iPhone, iPad або Mac. А тепер ще й на visionOS.

Дивіться також Тім Кук користується Apple Vision Pro AR щоденно, а ґаджети вже відправляють розробникам

Windows XP запускають на Vision Pro

За словами розробників, хоча Windows XP успішно емулюється в visionOS, вони ще не реалізували підтримку введення, а це означає, що поки немає можливості взаємодіяти з віртуальною машиною після її завантаження. Але розробники вже цим займаються.

Ось, як це виглядає для користувача гарнітури: відео

"UTM тепер працює на Vision Pro (симулятор)! Все ще потрібно реалізувати пристрої введення, але ось невеликий огляд".

Варто зазначити, що операційна система visionOS базується на iPadOS, яку розробники UTM вже давно опанували й підтримують. Тож не дивно, що й Vision Pro здатна емулювати Windows XP. Але бачити її в віртуальному плаваючому вікні, безумовно, дуже цікаво, хоч і абсолютно марно.

На жаль, ви не знайдете UTM в App Store, оскільки Apple не дозволяє додатки для віртуальних машин на iOS. Він повинен бути встановлений за допомогою методів додаткового завантаження (наприклад, AltStore, який дозволяє обходити деякі правила Apple без необхідності зламувати систему) або TestFlight.