Після півночі – з початку доби 5 жовтня – інтернет-провайдери почали фіксувати епізодичну доступність ipv4-ресурсів компанії Facebook. Це дало підстави говорити, що мережа невдовзі таки підійметься.

До теми Користувачі скаржаться на збої в Gmail, Tinder та багатьох інших порталах

Фейсбук запрацював

І дійсно, приблизно о 1 ночі фейсбук запрацював. За кілька годин до того стало відомо, що технічні фахівці у дата-центрах в Каліфорнії намагаються перезапустити сервери вручну. Вочевидь, це їм вдалося.

Утім, офіційних коментарів від Facebook щодо причин збою та способів порятунку від нього наразі не було.

Глобальне падіння соцмереж 4 жовтня: що слід знати

  • Спочатку впали (фактично, припинили працювати) мережі Instagram та Facebook. Масові скарги на їхню роботу почали надходити приблизно з 18:30 від десятків тисяч користувачів. Далі впав месенджер WhatsApp (також від Facebook).
  • Проблеми відчули й інші компанії, які до Facebook стосунку не мають. Наприклад, Twitter та Telegram. Ймовірно, це сталося через перенавантаження, коли до них пішли спілкуватися люди з інших месенджерів та соцмереж.
  • Приблизно о 20:30 почали частково падати й інші сайти – TikTok, Netflix, Steam і PlayStation Network, Minecraft, YouTube, Snapchat і Reddit, Skype і Viber, Amazon, Alexa, ігри Among Us і Google Play та багато інших.

До слова, через масштабний збій у роботі соцмереж удару зазнали й акції великих IT-компаній. Навіть сам засновник Facebook за кілька годин втратив понад 6 мільярдів доларів.

У роботі Facebook стався масштабний збій: деталі / Інфографіка 24 каналу