Як зазначає Європейське космічне агентство, ці неймовірні зображення місії NASA із зіткнення з астероїдом (DART) показали, що "Габбл" і "Вебб" спостерігали одну й ту саму подію одночасно.

Не пропустіть Відео з Землі показує, як зонд NASA врізався в астероїд – фантастичне видовище

Спостереження за зіткненням з Вебба поставило перед командами з управління польотами, планування і науки дуже унікальні завдання. Через швидкість руху астероїда, команди працювали протягом тижнів, що передували зіткненню, щоб включити і протестувати метод відстеження астероїдів, що рухаються в три рази швидше, ніж початкова межа швидкості, встановлена для Вебба,
– мовиться у звіті ESA.

У той час як композитні знімки "Вебба" показують зіткнення зблизька, зображення "Габбла" дають змогу побачити його наслідки у високій роздільній здатності. Як зазначає ESA, вчені дещо спантеличені злегка вигнутими променями викиду на композитних зображеннях, і "астрономам потрібно придивитися уважніше, щоб визначити, що це може означати".


Фото зіткнення DART з астероїдом / NASA/ESA

Все, що стосується знімків місії DART, є новаторським, від успіху самого астероїдного апарату NASA до перших у своєму роді порівнянь однієї і тієї ж події, зафіксованої як Веббом, так і Габблом.