Виробник з якоїсь причини випустив смартфон без належних такій події фанфар і не вказує на своєму сайті дві головні його особливості – власний процесор і наявність 5G. Учора, 4 вересня, ми публікували детальні характеристики смартфона Mate 60 Pro, які на той момент були оголошені, а також додаткову інформацію, що з'явилась у ЗМІ. Як згодом стало відомо, не все з цього правда.

Раніше Підсанкційна Huawei показала обіцяний флагман з 5G та власним процесором

Що не так

Консалтингова фірма TechInsights розкрила таємницю Mate 60 Pro. Він дійсно працює на новій версії 5G-процесора Kirin 9000, яка цього разу виробляється в Китаї на власній фабриці HiSilicon, а не тайванською компанією TSMC. Початково звучали заяви, що чип побудований на 5-нанометровій технології, але за новими даними це лише 7 нанометрів.

Розробка технологічного процесу належить китайській компанії SMIC (Semiconductor Manufacturing International Corporation). Це ставить її в один ряд з дуже невеликою групою виробників, які опанували цей ще відносно свіжий техпроцес: TSMC, Samsung та Intel.

Варто зазначити, що найкращий на сьогодні техпроцес – три нанометри, які очікуються в процесорах Apple A17 уже через тиждень. Тим часом компанії вже давно працюють над 2 нанометрами, завершуючи роботу, щоб показати їх наступного року чи через рік.

7-нанометровий процесор Huawei, імовірно, не зрівняється з аналогами від західних конкурентів, адже кожна компанія реалізовує технологію по-своєму. Ті ж процесори Samsung при аналогічному техпроцесі завжди програвали продукції від Qualcomm. Але це в будь-якому випадку є великим проривом для китайських компаній, які донедавна працювали тільки з дуже застарілими поколіннями технології. Можна очікувати, що ні SMIC, ні Huawei на цьому не зупиняться й скоро ми побачимо і 5 нанометрів.

5G, про який усі мовчать

Як ми знаємо, санкції США відрізали для Huawei всі можливості отримати процесори з 5G. Вона продовжувала випускати смартфони з деякими чипами Qualcomm, але всі вони не підтримували технологію зв'язку п'ятого покоління (наприклад Mate 50 Pro), який у Китаї поширюється найшвидшими темпами в світі. Тож компанія мусила на деякий час відмовитися від дійсно флагманських смартфонів.

Нова версія Kirin 9000 (кодова назва Hi36A0), за даними TechInsights, працює з 5G і це ще одна перемога Китаю. SMIC приховує ці технічні можливості на своєму сайті, так само як Huawei не згадує про це на сторінці нового смартфона. На сайті HiSilicon узагалі нових процесорів немає, а лише попередня модель Kirin 9000, випущена у 2020 році під кодовою назвою Hi3518.

Все не так добре

Попри прорив, TechInsights виявив, що технологія SMIC не включає техніку літографії в ультрафіолетовому діапазоні (EUV), яку освоїли конкуренти і яка є ключовим компонентом для покоління 5-нм класу. Обладнання для ультрафіолетової літографії продається виключно нідерландською компанією ASML і підлягає експортному контролю з боку уряду США.