Американський стартап заявив, що його робот може спостерігати, як люди виконують завдання, аналізувати їх, а потім виконувати ті ж самі завдання автономно. Так, Figure 01 без жодних запрограмованих інструкцій зміг самостійно приготувати каву після 10 годин вивчення відео.

Дивіться також Google створив "Конституцію роботів", щоб переконатися, що вони нас не вб'ють

Як це працює

За останні місяці було досягнуто значного прогресу в розробці мультимодального штучного інтелекту, здатного аналізувати та інтерпретувати відео, а потім керувати роботами, щоб відтворювати процеси, які вони бачать.

Figure, подібно до Tesla, Agility та інших компаній, сфокусована на самодостатніх гуманоїдах, які теоретично можуть вийти на будь-яке робоче місце та зрештою взяти на себе будь-яке завдання. І це не дослідницькі програми — розробники хочуть, щоб їхні роботи з'явилися на ринку і були комерційно успішними.

Перша версія робота Figure навчилася готувати каву, про що компанія повідомила в X. Андроїд реагує на усну команду, відкриває верхній відсік кавомашини, поміщає всередину капсулу з кавою, закриває відсік і натискає на кнопку. Людина, яка попросила каву, самостійно забирає готовий напій.

Ключовим моментом тут є не саме завдання, а те, що робот витратив 10 годин на вивчення відео і тепер може робити щось самостійно. У його бібліотеку додано нову автономну дію, яку можна перенести на іншого такого ж робота, що працює в тій самій системі, за допомогою групового навчання. Якщо цей процес навчання застосувати до широкого спектра завдань, то Figure зможе навчитися робити абсолютно все, ділячись своїм досвідом з іншими й так само отримуючи досвід інших машин.

Figure оголосила, що працює над створенням людиноподібного робота загального призначення, трохи більше року тому. Тоді у неї не було нічого, крім цифрової моделі майбутнього андроїда. У жовтні минулого року компанія показала прототип, який міг цілком стерпно ходити. Під час випробувань робот переставляв коробки, кошики та інші контейнери, які зазвичай зустрічаються на складах і виробництвах. Крім того, андроїд міг носити пакети і сумки.

Робот-гуманоїд Figure 01
Робот-гуманоїд Figure 01 / Фото Figure

Роботи-гуманоїди можуть стати революційною технологією, якщо їх розгорнути у великому масштабі. Стрімке зростання штучного інтелекту показало, що людський інтелект можна перевершити, а паралельне зростання кількості гуманоїдів здатне покласти край фізичній праці. Не виключено, що людство перебуває на порозі технологічного і соціального перевороту, більш масштабного, ніж сільськогосподарська або промислова революції.