Тепер Франція забороняє продажі iPhone 12 і хоче змусити Apple якось виправити ситуацію. ЗМІ також пишуть про занепокоєння серед споживачів у Німеччині та Іспанії. В останній група активістів навіть почала кампанію за вилучення пристрою з продажу в країні.

Дивіться також Китай каже, що не забороняв чиновникам користуватися iPhone, але все одно вважає їх небезпечними

Що відбувається

Apple, звісно ж, не погоджується з тим, що її iPhone 2020 року раптом отримав проблему з радіаційним впливом. У своїй заяві компанія повідомила, що iPhone 12, випущений у 2020 році, був сертифікований кількома міжнародними організаціями як такий, що відповідає світовим стандартам випромінювання. Вона надала французькому агентству результати кількох лабораторних досліджень як самої Apple, так і сторонніх лабораторій – всі вони підтверджують відповідність телефона прийнятим стандартам. Тож тепер американська компанія буде оскаржувати претензії ANFR.

Французькі регулятори очікують, що оновлення програмного забезпечення зможе виправити ситуацію. Якщо цього не буде зроблено, це може призвести до фізичного відкликання пристроїв з усіх магазинів.

Варто зазначити, що з виходом iPhone 15 Apple вилучила нібито радіоактивний смартфон зі свого модельного ряду й більше не продаватиме його. Але це не завадить торгівлі в інших магазинах, через інтернет або ж продажам самих користувачів. Тож Apple так чи інакше доведеться щось із цим робити.

Бельгія на черзі

14 вересня стало відомо, що Бельгія також вивчає потенційні ризики для здоров'я, пов'язані з iPhone 12. Державний секретар Бельгії заявив, що його обов'язок — забезпечити безпеку своїх громадян. Він каже, що зв'язався з відповідним телекомунікаційним регулятором, щоб попросити провести аналіз потенційної небезпеки продукту. Ба більше, перевірять взагалі всі смартфони Apple, а також пристрої інших виробників трохи пізніше.