Цього року Apple внесла одну помітну зміну в дизайн і матеріали – титанову рамку, яку багато хто хвалить за приємні тактильні відчуття. Титан дозволив зробити смартфони легшими, однак чи є він надійнішим у захисті пристроїв під час падіння чи дряпання?

Дивіться також Уся лінійка iPhone 15, Apple Watch 9 та Watch Ultra 2 вже доступна для передзамовлення в Україні

Випробування на міцність

Титан 5-го класу, про який Apple заявила, коштує недешево. Насправді це один з найдорожчих варіантів титану, який також застосовується у марсоходах NASA. Тож це вельми смілива заява компанії, яка привернула особливу увагу аудиторії. Але результати тестувань виявилися вкрай дивними.

У ролику ви можете бачити, що спочатку все йде досить добре. Смартфон гарно показує себе в тестах на контакт із теплом, а також проходить тести на дряпання екрана. Автор використовує спеціальні матеріали різного ступеню твердості, щоб перевірити, в який момент на екрані почнуть з'являтися подряпини. У результаті iPhone 15 Pro Max витримав 6 рівнів твердості з 10, тоді як на сьомому вже почали з'являтися незначні подряпини. Це досить непоганий результат.

Тестування на міцність: відео

Корпус і титанова рамка очікувано легко дряпаються гострим ножем. Але скло камер, судячи з усього, такому впливу не піддалося. Стійким до подряпин також виявилось і заднє матове скло. Але з ним не все так добре, як можна було б подумати, адже у тесті на згинання воно не витримало й першого натиску. Сам корпус, звісно, не зігнувся, але коли автор ролика приклав силу, скло на задній панелі моментально тріснуло.

Це може бути пов'язано з тим, що Apple використовує титан для зовнішньої рамки, а всередині все ще алюміній. Титан 5 класу має майже втричі більшу стійкість до розривів, але вдвічі меншу еластичність. Тож тепер рамка не така гнучка, як раніше, і задня панель просто не витримує навіть невеликого тиску і тріскається.

Цікаво, що стандартний iPhone 15 Pro витримав тест на згинання без жодної тріщини на задньому склі.