Попит дуже високий

Apple представила нову лінійку iPhone у вівторок, 12 вересня. Перші покупці зможуть отримати їх 22 вересня, але зарезервувати пристрій для себе можна вже відсьогодні. Зробити це можна лише на офіційному американському сайті компанії. Український же поки не оновив свої сторінки, тож актуальним досі відображається iPhone 14.

Дивіться також Головна презентація Apple: коротко про все, що показала компанія 12 вересня

Традиційно попит у перші дні шалений – лише за дві години черга розтягнулася до жовтня, повідомляють ЗМІ. Річ у тім, що компанія все ще продовжує виготовляти нові смартфони, не маючи їх достатньо на складах. Тож з розрахунку на певну кількість складених одиниць за день, виробник може спланувати, скільки й коли зможе відвантажувати їх у магазини та окремим покупцям.

Джерело також повідомляє, що запаси першого дня вичерпуються цьогоріч швидше, ніж торік, а в перші пів години продажів багато користувачів узагалі не могли потрапити на сайт, настільки великим було навантаження на нього. Проблеми виникали також у процесі оформлення замовлення, а коли користувач перезавантажував сторінку, дата отримання зсувалася на кілька днів. Деякі клієнти заявили про "один з найгірших досвідів замовлення iPhone за останні роки".

Безумовно, свій вклад у цей процес внесли перекупники, особливо китайські. Торік у день старту повноцінних продажів вони буквально обліпили вулиці країни, продаючи айфони просто на землі. Вони скуповують смартфони десятками, якщо не сотнями, і потім перепродають з націнкою тим, хто хоче отримати свій пристрій, не очікуючи в черзі. Але парадокс у тому, що якби не перекупники, то цієї черги, ймовірно, не було би взагалі.