Маск на своїй сторінці у твітері навів список із дванадцяти американських астронавтів, яким випала можливість пройтися поверхнею Місяця. Четверо членів цього списку досі живі, але Маск заявив, що перелік людей, що ступили на поверхню Місяця, скоро значно розшириться, "оскільки людство досягне нових висот".

Не пропустіть Blue Origin програла суд з NASA та SpaceX: Ілон Маск потролив Джеффа Безоса у твітері

Як Маск збирається доправити людей на Місяць

Компанія SpaceX, що належить Маску, є підрядником аерокосмічного агентства NASA з реалізації проєкту "Артеміда", у рамках якого планується відправити на Місяць нову експедицію з астронавтами на борту.

Пандемія, технічні труднощі та постійні претензії з боку конкурента SpaceX компанії Blue Origin, Джеффа Безоса, неодноразово призводили до збільшення термінів реалізації етапів програми й врешті NASA змістила дату запланованої висадки людей на Місяць з 2024 на 2025 рік.

Роль SpaceX

Компанія SpaceX має розробити спеціальну версію корабля Starship, який може бути використаний для доставки людей на Місяць, а до цього до супутника Землі буде двічі відправлено надважку ракету SLS, яку NASA розробило за участю Boeing.

Як буде реалізована програма "Артеміда"

Наразі оголошено, що програма буде реалізована у кілька стадій.

  • У ході першої стадії Artemis I вже на початку 2022 року відбудеться дебютний політ SLS із капсулою Orion навколо Місяця, але поки що без астронавтів.
  • На етапі Artemis II відбудеться аналогічний, але пілотований політ – не раніше травня 2024 року.
  • Сама ж висадка на Місяць відбудеться не раніше 2025 року. До цього не виключена безпілотна посадка на Місяці модуля, що розробляється SpaceX.