Фобос – більший з двох супутників Марса, відкритий 18 серпня 1877 року. Він облітає свою планету менш ніж за вісім годин і за той же час обертається довкола своєї осі.

Цікаво Марсіанський супутник сфотографував найглибший у Сонячній системі каньйон

Деталі

  • У момент фотографування космічний апарат Tianwen-1 знаходився на відстані 3160 миль, що приблизно дорівнює 5085 кілометрам.
  • Діаметр самого Фобоса становить сім миль (понад 11 кілометрів).
  • На поверхні супутника можна розгледіти окремі кратери, в тому числі й Епік – ударний кратер, названий на честь естонського астронома й астрофізика Ернста Юліуса Епіка.


Фотографія Фобоса / Фото CMG

Зазначимо, що апарат "Тяньвень-1" був запущений трохи більше двох років тому. Разом з посадковим модулем і марсоходом він вийшов на марсіанську орбіту в лютому 2021 року. Марсохід, який отримав назву Zhurong, благополучно спустився на поверхню Марса, але зараз знаходиться в сплячці через зиму на планеті.

Минулого місяця "Тяньвень-1" виконав всі поставлені перед ним завдання, в тому числі зробив знімки всього Марсу. За даними CNN, попри завершення своєї місії, орбітальний апарат продовжить підготовку до майбутніх наукових досліджень. Тим часом очікується, що Zhurong повернеться в стрій у грудні.