У новому дослідженні, опублікованому в журналі Nature Climate Change, міжнародна група дослідників виявила, що танення льоду в одній лише Гренландії призведе до підвищення рівня моря щонайменше на 0,26 метра.

Не пропустіть Половина льодовиків у швейцарських Альпах вже розтанула: дослідження

Це може здаватися незначним підвищенням, але насправді це викличе чималі проблеми. Крім того, це ще позитивний прогноз, адже у гіршому випадку рівень моря зросте на цілих 0,77 метра. Це цілком реальний прогноз у випадку, якщо спека буде рекордною з кожним наступним роком.

Такий розвиток подій не тільки означає катастрофу, яка безпосередньо вплине на мільярди людей, що живуть у прибережних регіонах. Це ще один попереджувальний знак про те, що глобальне потепління залишає руйнівний і, ймовірно, незворотний слід на нашій планеті.

Небезпечне зростання рівня моря

Команда вивчила супутникові дані про втрати льоду на крижаній шапці Гренландії між 2000 і 2019 роками та оцінила вплив рівня моря на загальний об’єм крижаної шапки Гренландії.

Зростання на 0,26 метра – це "дуже консервативний мінімум". Реально ми побачимо, що ця цифра подвоїться протягом цього століття. Про це стверджує Джейсон Бокс, провідний автор дослідження із Національної геологічної служби Данії та Гренландії.

Однак одним істотним недоліком дослідження є той факт, що воно не в змозі забезпечити часовий масштаб, протягом якого відбудеться підвищення рівня моря. Але, враховуючи сучасні тенденції, це не надто довго – приблизно 100 – 150 років.

Читайте на сатйті Вдалося створити новий вид пластику, який розпадається та відновлюється практично миттєво

Якщо спека рекордного 2012 року стане звичайним явищем, то заплановане зростання рівня моря до 0,77 метра, що є приголомшливим, і той факт, що ми вже "плаваємо" в цьому діапазоні втрат льоду, шокує,
– сказав Вільям Колган, дослідник GEUS.

Водночас Колган наголосив, що існує багато можливостей для мінімізації збитків, але світ повинен діяти злагоджено. Проте вчені майже всі погоджуються, що людство чекають серйозні наслідки змін клімату, які вже зараз активно тривають.

До речі, нещодавно ми розповідали, як жахлива посуха продовжує осушувати річки та озера внаслідок чого люди отримують доступ до раніше небачених, або давно забутих об'єктів. Тут ми розповідали про 13 найбільш дивних знахідок виявлених на дні водойм.