План 19-го польоту Ingenuity

Політ може відбутися найближчим часом, і він пройде маршрутом від регіону Південна Сеїта, де вертоліт перебуває зараз, через хребет і далі вгору на плато. Іншими словами, він повторює свої попередні кроки, але рухається в протилежному напрямку.

Цікаво Galaxy Z Fold3 / Z Flip3: переваги третього покоління революційних складаних смартфонів Samsung

Ingenuity повертається до того місця, де його спочатку було розгорнуто – до місця посадки марсохода Perseverance.

Марс
Заплановане місце посадки Ingenuity / Фото NASA

Новий політ обіцяє бути складним. Як кажуть у NASA, гелікоптер опинився в "безликій піщаній місцевості". З одного боку, це добре, оскільки не потрібно уникати зіткнень із якими-небудь перешкодами. З іншого боку, для системи навігації апарата це справжній виклик.

Її основу складає спрямована вниз камера, за даними, з якої складається карта місцевості. Але зараз ця карта схожа на чисте полотно, і навігаційній платформі доведеться дуже постаратися, щоб виявити на картинці якісь відмінні риси, здатні служити орієнтиром. На кінцевому етапі 18-го польоту Ingenuity це викликало деякі складнощі.

За розрахунками інженерів NASA, 19-й політ триватиме близько 100 секунд. Рухаючись зі швидкістю близько 1 м/с, гелікоптер підніметься на висоту 10 метрів і пролетить 63 метри, роблячи знімки під час руху.