Хайме Мауссан, "видатний" діяч спільноти дослідників НЛО, представив імовірні позаземні рештки перед скептично налаштованою аудиторією в мексиканському Конгресі. Мауссан заявив, що це нелюдські істоти, які не є частиною нашої земної еволюції.

Читайте на сайті Створіть свій смайлик: кухня емодзі від Google тепер доступна усім користувачам

Але приголомшливий вигляд так званих інопланетних мумій викликав здивування: їхні зморщені голови, зменшені тіла і трипалі руки більше нагадували реквізит з атракціону в тематичному парку, ніж справжні позаземні рештки.

Інтернет не втримався і відреагував мемами

Інтернет-користувачі не гаяли часу, висміюючи презентацію. Дехто в соціальних мережах жартував над зовнішнім виглядом мумій, а один користувач з гумором припустив, що вони були "вкриті приправою елоте", що є відсиланням до популярної мексиканської приправи. Інші скористалися можливістю створити меми та жарти, а один з них пожартував:

Запитайте мене про нову дієту Джо Рогана, після якої я виглядаю як інопланетна мумія.

Однак не всі побачили гумор у цій ситуації. Деякі користувачі соцмережі X (що цікаво, багато хто з них мав характерну галочку верифікації) сприйняли презентацію за чисту монету, ненавмисно надавши довіри заявам Мауссана.

Попри увагу, яку привернула до себе презентація, Моссану не звикати до суперечок. Він має досвід просування псевдонаукових ідей на мексиканському телебаченні і навіть наважився зазирнути у світ харчових добавок, щоб підкріпити свої нетрадиційні теорії.

Не обійшлося без маніпуляцій

Серхіо Гутьєррес Луна, законодавець, який запросив Мауссана, вступився за "дослідника" зазначивши, що "вивчення предметів, якими б вони не були, відбувається шляхом пошуку протилежних думок". Він наголосив на важливості розгляду різних точок зору, навіть коли йдеться про суперечливі теми.

Дивіться також В роботі Starlink стався міжнародний збій і SpaceX не знає, що його спровокувало

Що кажуть справжні дослідники

Попередні дослідження двох "мумій" поставили під сумнів їхнє позаземне походження, натомість припустивши, що вони могли бути сконструйовані з пограбованих людських і тваринних кісток в імпровізованій лабораторії. Відома мексиканська астробіологиня Антігона Сегура висловила свій скептицизм, заявивши, що "висновки Мауссана просто не підкріплені доказами". Вона назвала усю ситуацію навколо презентації "мумій іншопланетян" дуже ганебною справою.