Як повідомляє 24 канал з посиланням на російські ЗМІ, у понеділок, 21 березня, Тверський районний суд Москви оголосив компанію Meta "екстремістською організацією" і заборонив у Росії соцмережі, що їй належать, за екстремістську діяльність.

Не пропустіть Meta видалила діпфейк про капітуляцію Володимира Зеленського

В ухвалі суду наголошується, що рішення суду про заборону Instagram та Facebook у Росії підлягає негайному виконанню. Водночас заборона діяльності Meta у Росії не поширюється на WhatsApp.

Що передувало цим подіям

Нагадаємо, що генпрокуратура вимагала визнати Meta "екстремістською організацією" після того, як компанія перестала видаляти в деяких країнах загрози та заклики до насильства щодо російських військових, які почали з'являтися у соцмережах Facebook та Instagram.

  • Користувачі могли висловлювати побажання смерті Володимиру Путіну та Олександру Лукашенку, однак ця заборона тривала не довго.
  • Вже 14 березня в Meta наголосили, що компанія не допустить закликів до смерті глави держави на своїх платформах.
  • Практично одразу після цього у Росії заблокували Facebook.
  • Вже 14 березня доступ обмежили і до соцмережі Instagram.
  • Представник російської Генпрокуратури наголосив у суді, що у разі заборони Meta як "екстремістської організації" російських користувачів Facebook та Instagram не каратимуть за обхід блокувань.