Як відомо, Windows не вміє автоматично очищувати записи реєстру та папки з непотрібними файлами програм. Рештки навіть видалених програм можна знайти по всій системі. Усе це з часом засмічує операційну систему й гальмує її роботу. Як наслідок, програми для оптимізації ПК, такі як CCleaner, популярні серед користувачів. Microsoft також планує приєднатися до них.

Цікаво Microsoft, імовірно, показала прототип нового дизайну Windows

Що відомо

Програма вже доступна в режимі публічного бета-тестування для жителів Китаю. Працює вона з Windows 10 і Windows 11. Частина функцій давно є в операційній системі – PC Manager фактично збирає їх в одному місці.

Судячи з опублікованих скриншотів, PC Manager дозволить очищувати тимчасові файли та керувати програмами, що запускаються. Вона також може допомогти вам контролювати використання ресурсів і переглядати рекомендації Microsoft, як-от перемикання браузера за умовчанням і пошукової системи на Edge і Bing відповідно. Також буде доступна деяка статистика використання ресурсів комп'ютера. Розділ рекомендацій у програмі нагадуватиме вимкнути певні.

Перші користувачі звертають увагу, що програма працює досить швидко. Якщо натиснути кнопку "Boost", це може миттєво звільнити до 30-50% пам’яті та очистити накопичені тимчасові файли.


PC Manager для Windows / Фото Microsoft

Ось список функцій, які зараз тестує корпорація:

  • Обслуговування комп’ютера – очищайте файли, видаляйте програми тощо одним клацанням миші. Функція не порушує роботу реєстрів, як це робить CCleaner.
  • Керуйте програмами автозапуску – вимкніть програми для запуску одним клацанням миші, щоб підвищити продуктивність і час запуску.
  • Керуйте та переглядайте запущені процеси та виконуйте дії за допомогою диспетчера завдань.
  • Керуйте своїм сховищем – останні файли, тимчасові файли тощо.
  • Сканування на віруси за допомогою Defender.
  • Перевірте наявність оновлень за допомогою служби Windows Update (ця функція фактично є центром ярликів для наявних функцій).


PC Manager для Windows / Фото Microsoft

Наразі невідомо, коли програма стане доступною для всіх. Ймовірно, вона з'явиться в одному з майбутніх оновлень Windows, а також стане доступною для завантаження з офіційного сайту Microsoft.