Бета-тестери Windows 11 розповіли, що Microsoft серйозно ускладнила вибір браузера за замовчуванням. У Windows 10 досить зайти в Параметри і у відповідному меню вибрати потрібний браузер. У Windows 11 цей пункт налаштувань знаходиться на тому ж місці, проте процес став набагато довшим.

Цікаво Нова версія Windows чи черговий обман: в мережі опублікували скриншоти Core OS 11

Баг чи навмисний хід компанії

  • Якщо відкрити розділ "Програми за замовчуванням" ц "Параметрах" Windows 11 і вибрати, скажімо, Chrome браузером за замовчуванням, користувач побачить нове вікно.
  • У ньому будуть перераховані типи файлів і протоколів — HTM, HTML, PDF, SHTML, SVG, WEBP, XHTML, HTTP, HTTPS і так далі.
  • Більшість цих типів файлів вже за замовчуванням будуть пов'язані з Microsoft Edge.
  • Користувачам необхідно вручну пройтися по кожному рядку в цьому списку і змінити пов'язаний браузер на бажаний.
  • Крім того, при кожній зміні Windows 11 буде перепитувати вас, чи дійсно ви хочете проміняти "швидкий і безпечний" Edge на щось інше. І вам доведеться кожен раз вибирати "Все одно переключити", щоб завершити дію.

В мережі припускають, що це може бути баг бета-версії і згодом Microsoft це виправить. Але поки все виглядає так, ніби компанія налаштована серйозно просувати свій браузер будь-якими методами, навіть якщо доведеться ускладнити життя користувачам.