Компанія Clearview AI надала безкоштовний доступ до своєї бази зображень для міністерства оборони України. Це допоможе забезпечити ідентифікацію представників російських окупаційних військ, як живих, так і вбитих.

Читайте на сайті Подарунки з України: росіяни скаржаться на зростання кількості DDoS-атак на бізнес

База даних зображень системи Clearview AI має доступ до 10 мільярдів фото, частина з яких (близько 2 мільярди) із соцмережі "ВКонтакте". Потенційно технологія може бути використана для перевірки людей на блокпостах, наприклад.

Після вторгнення Росії в Україну директор Clearview AI Хоан Тон-Тхат звернувся із пропозицією допомогти в ідентифікації російських військових та у боротьбі з дезінформацією. Система здатна допомогти у встановленні особи окупантів, а також у виявленні фейків та дезінформації.

Україна отримала безкоштовний доступ до потужної пошукової системи Clearview AI з розпізнавання облич, що дає можливість, серед іншого, перевіряти людей на контрольно-пропускних пунктах,
– додав Лі Волоскі, радник Clearview і колишній дипломат, повідомляє Reuters.

24 канал звернувся за коментарем щодо використання технології й перших результатів, та на момент публікації новини інформації від Міноборони ще не отримано.

До речі, у раніше саме Clearview AI зазначили, що збирають базу фотографій усіх жителів планети. Очікувано така об'ємна база зображень міститиме 100 мільярдів фотографій людей. У листі інвесторам компанія зазначила, що цього буде достатньо, аби "можна було ідентифікувати майже кожну людину на планеті".