Чому перенесли запуск ракети

Як повідомляє 24 канал, за годину до запланованого часу запуску – 15:00 за Києвом – фахівці повідомили про проблеми під час заправки. Згодом ці складнощі усунули, однак пізніше виявилося, що це не всі новини.

Не пропустіть Як звучить чорна діра: NASA опублікувало моторошний запис

Інженери також виявили проблему пов’язану з кондиціонуванням одного з двигунів RS-25 (двигун 3) у нижній частині основного ступеня. Пускові контролери кондиціонують двигуни, збільшуючи тиск на резервуари основного ступеня, щоб подати частину кріогенного палива в двигуни і привести їх до належного температурного діапазону для запуску. Двигун 3 не кондиціонувався належним чином у процесі стравлювання, тому інженери взялися за усунення несправності.

Команди також виявили дещо схоже на тріщину в матеріалі системи теплового захисту на одному з фланців основного ступеня.

На коли перенесли старт

NASA прагне щонайшвидше повернутися до проведення місії Artemis 1, адже терміни і так вже відсунулися далі нікуди. Старт місії після невдалої першої спроби планують провести вже у найближчі вихідні.

Агентство оголосило, що наразі націлено на суботу (3 вересня) для запуску Artemis 1. Якщо все піде за планом, ракета SLS стартує з майданчика 39B Космічного центру імені Кеннеді (KSC) NASA у Флориді протягом двогодинного вікна, яке відкривається о 14:17 за часом східного узбережжя часом (21:17 за Києвом).

Читайте на сайті Людство повертається на Місяць: NASA викотило гігантську ракету SLS на стартовий майданчик

Artemis 1 є першою місією програми NASA Artemis, метою якої є встановлення активної присутності людини на Місяці та навколо нього до кінця 2020-х років. Це також перший політ нової величезної ракети NASA Space Launch System (SLS), яка відправить корабель Orion без екіпажа у довгу подорож на місячну орбіту і назад.