Незвичайна фотографія була зроблена з борту МКС вранці ще 16 березня цього року, коли станція пролітала над Південною Аляскою.

Цікаво Ракетний двигун SpaceX Raptor обійшов за паливною ефективністю російський РД-701

На зображенні можна побачити два найяскравіших явища природи у верхніх шарах атмосфери Землі – полярне сяйво і світіння повітря. За словами представників космічного агентства, як правило, подібні явища ніколи не зустрічаються в одному місці, що робить фотографію дійсно унікальною.

Хвилясті зелені промені північного сяйва з червоними вершинами, здається, перетинали приглушені червоно-жовті смуги свічення, коли станція проходила на південь від півострова Аляска. Промені східного Сонця позаду Землі додали темної синяви на горизонті,
– описують побачене представники NASA.

Чому це явище унікальне

За словами вчених, полярне сяйво і світіння повітря викликаються різними фізичними процесами навіть попри те, що фіксуються на однакових висотах. Світіння атмосфери – це випромінювання світла в результаті хімічної взаємодії кисню, азоту та інших молекул у верхніх шарах. З іншого боку, полярні сяйва виникають в результаті взаємодії сонячної енергії і магнітного поля Землі.