Команда вчених з Науково-технічного університету в Хуачжуні розробила новий тип хімічного датчика – полімерну плівку, яка змінює колір у відповідь на зміну рівня кислотності. Цей процес запускається унікальною молекулярною структурою матеріалу, що містить ланцюжки мономерів, які надають йому червоний колір.

Цікаво Науковці створили тканину, яка може ефективно охолоджувати тіло

У ході експериментів вчені помітили, що червоний колір швидко блідне, а матеріал розкладається вже через кілька днів, під дією сонячних променів. Так випадковим чином вони отримали багатообіцяючий, екологічно чистий пластик.

Новий матеріал
Матеріал розкладається під дією сонячних променів та кисню / Фото Qiang Yue

Особливості нового матеріалу

  • Матеріал без сліду розкладається під дією сонячних променів і кисню всього за тиждень, не залишаючи після себе мікропластику.
  • Побічний продукт процесу – бурштинова кислота, яку можна використовувати повторно у фармакології або харчовій промисловості.
  • Оскільки молекулярний склад цього матеріалу зберігає стабільність тільки у темряві і при відсутності кисню, він не підійде для виготовлення пляшок або пакетів.

Однак тут вчені знайшли потенційний напрямок застосування нового матеріалу – гнучка електроніка або смартфони. В умовах ізоляції від повітря й світла такий матеріал здатний прослужити багато років.