До такого висновку прийшли дослідники з Trend Micro. Шкідливе ПЗ виявили ​​в коді трьох додатків, які були активні з березня 2019 року. Йдеться про Camero, FileCrypt і CallCam.

Важливо: Як захистити свою техніку від вірусів та хакерських атак: правила, які повинен знати кожен

Як діє шпигунський вірус

Як кажуть дослідники, шкідлива програма використовує кілька проблем з безпекою Android. Єдиною метою цього вірусу є збір інформації про користувачів. Як припускають аналітики, це робота групи хакерів SideWinder, які діють з 2012 року.

Після того, як шкідлива програма потрапляє на телефон, вона починає використовувати старі уразливості системи безпеки Android. Тож найбільш уразливими є найстаріші смартфони, які довгий час не отримували виправлень.

В чому небезпека

Програма може збирати абсолютно всі дані зі смартфона користувача, зокрема збережені документи, історію браузера, дані додатків, геолокацію тощо.

Як реагує Google

Одразу після того, як експерти виявили вірус. Вони повідомили про це розробника. Тобто компанію Google. В корпорації, отримавши цю інформацію, видалили ці додатки з Google Play Store.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно