Пиловий диявол був помічений камерами марсохода наприкінці серпня з відстані кількох кілометрів. За розрахунками NASA, цей марсіанський вихор рухався зі швидкістю приблизно 19 кілометрів на годину і здіймався на вражаючу висоту 1,9 кілометра.

Читайте на сайті Сонячний зонд Parker досяг історичного зближення із Сонцем на рекордній швидкості

Зафіксований всередині марсіанського кратера Джезеро вздовж хребта Торофаре, цей пиловий диявол мав колосальні розміри, що свідчить про унікальні природні умови на Марсі. У NASA наголосили, що пилові дияволи на Червоній планеті можуть "виростати" значно більшими за своїх земних побратимів, що робить їх предметом захоплення і наукового вивчення.

Марк Леммон, планетолог з Інституту космічних наук у Боулдері, штат Колорадо, і член команди Perseverance, пояснив, як команда визначила надзвичайну висоту пилового диявола, попри те, що марсохід знаходився на відстані приблизно двох з половиною миль від нього.

Ми не бачимо верхівки пилового диявола, але тінь, яку він відкидає, дає нам гарне уявлення про його висоту. Більшість з них – вертикальні колони. Якби цей пиловий диявол був сконфігурований таким чином, його тінь вказувала б на його висоту близько 1,9 кілометра,
– сказав Лемон.

У той час як пилові дияволи на Землі відносно невеликі порівняно з торнадо, які зазвичай сягають від 500 до 1000 футів у висоту, Марс демонструє разючий контраст зі своїми колосальними вихорами. Марсіанські пилові дияволи, подібні до того, що зафіксував Perseverance, слугують нагадуванням про особливі природні явища, які можуть відбуватися на нашій сусідній планеті.

Дивіться також Зонд New Horizons отримав нову важливу місію: що вивчатиме унікальний апарат NASA

Кадри цього надвисокого пилового диявола дозволяють краще зрозуміти динамічну і непередбачувану природу Марса, проливаючи світло на таємничі процеси, що відбуваються на поверхні планети. Оскільки Perseverance продовжує свою місію з дослідження Червоної планети, вчені очікують на нові захопливі відкриття, які поглиблять наше розуміння Марса та його унікального середовища.