З усіх найближчих планет Сатурн найбільш відомий своїми видатними кільцями. Але космічний телескоп NASA Джеймс Вебб нагадав астрономам, що Нептун теж має свої блискучі кільця.

Не пропустіть Земля та Юпітер наблизяться на мінімальну за 70 років відстань: як та коли побачити планету

Нове фото Нептуна

На новому зображенні телескопа Нептун, який часто виглядає як гігантська блакитна куля на непрозорому тлі порожнього простору, виглядає як затемнена сфера з тонкими обручами пилу та розсипом супутників. Як і всі фотографії Вебба в інфрачервоному світлі (тип світла, невидимий для наших очей), вона оточена ніколи раніше не баченими галактиками на відстані мільярдів світлових років.

Астрономи кажуть, що нове фото є найчіткішим знімком крижаної планети-гіганта, зробленим за останні 30 років. На знімку можна побачити примарні кільця Нептуна, деякі з яких не були доступні для спостереження відтоді, як Вояджер-2 помітив їх, пролітаючи повз у 1989 році. Знімки також вперше показують смугу хмар навколо відомого вихору на південному полюсі планети.


Нептун / Фото NASA


Нептун та його сусіди / Фото NASA

Такі яскраві зображення Нептуна демонструють здатність телескопа вартістю 10 мільярдів доларів збирати надзвичайні дані не лише про далекий Всесвіт, що є його основним призначенням, але й про небесні об'єкти, що перебувають ближче до нас. Вчені вважають, що "Вебб" відкриє золотий вік у нашому розумінні космосу.

Читайте на сайті Китай запустить у космос сонячні панелі, які передаватимуть енергію на Землю

Нагадаємо, що напередодні апарат зробив вражаючі фото Марса, в інфрачервоному діапазоні, які дозволили припідняти завісу таємничості атмосфери планети.

Нептун – найвіддаленіша планета Сонячної системи. Планеті потрібно близько 165 років, щоб зробити повний оберт навколо Сонця. Якби Земля була розміром з п'ять копійок, крижаний гігант був би завбільшки з баскетбольний м'яч.