Що сталося

У результаті понад пів мільйона учасників фонду UniSuper не мали доступу до своїх рахунків близько тижня. На щастя, компанія мала резервний обліковий запис в іншого хмарного провайдера, тож сервіс було відновлено 2 травня.

Дивіться також Великий день ШІ: що показала компанія Google на презентації I/O 2024

Генеральний директор Google Cloud Томас Куріан і генеральний директор UniSuper Пітер Чун у спільній заяві повідомили, що це "єдиний у своєму роді випадок", який ніколи раніше не траплявся з жодним із клієнтів Google Cloud по всьому світу. Ймовірно, таким чином компанія намагалася заспокоїти інших своїх клієнтів, щоб вони не кинулися припиняти співпрацю через цей інцидент.

Цього не повинно було статися. Google Cloud визначив події, які призвели до цього збою, і вжив заходів, щоб гарантувати, що це не повториться,
– йдеться в заяві.

Вони також зазначили, що причиною видалення стала "ненавмисна неправильна конфігурація", що б це не означало. Збій призвів до того, що була видалена підписка пенсійного фонду, що потягло за собою і видалення всіх файлів.

Ситуація погіршилася ще й тим, що видалились файли не лише на основному сервері, а й усі їхні копії, які дублювались Google у двох географічних регіонах як захист від перебоїв і втрат. "Коли сталося видалення підписки на приватну хмару UniSuper, це призвело до видалення в обох цих регіонах", – додали представники компаній.

Річ у тім, що таке дублювання може захистити, наприклад, у випадку поломки одного сервера або вимкнення його з мережі через припинення електропостачання – тоді система просто підтягне дані з іншого місця. Але коли вони видаляються на програмному рівні за централізованою командою, то зникають звідусіль.

Хоча Google запевняє, що ця помилка ніколи раніше не траплялася в хмарі, можливість збоїв і відключень, імовірно, все ж може занепокоїти компанії та уряди, які все частіше переносять свої дані до провайдерів хмарного програмного забезпечення. Цього року компанія повідомила, що клієнтами Google Cloud є близько 60% з 1000 найбільших компаній світу і 90% компаній, що розробляють ШІ.

  • Майже півмільйона компаній по всьому світу використовують Google Cloud за принципом "платформа як послуга", або як інструмент для роботи з клієнтами, включаючи Volkswagen і Royal Bank of Canada.
  • Уряд і розвідувальні служби США також усе частіше використовують хмарні сервіси для зберігання даних.
  • Агентство національної безпеки США уклало угоду з Amazon на суму 10 мільярдів доларів про перенесення даних розвідувального спостереження в хмару компанії.
  • А Пентагон уклав контракт на 9 мільярдів доларів з Microsoft, Google, Oracle і Amazon на послуги хмарних обчислень.