Новаторський пристрій використовує унікальний підхід, відомий як "роботизований акустичний рій". Колонка складається з семи мікрофонів, кожен розміром з наперсток, які спілкуються і маневрують незалежно, як мініатюрні Roombas, переміщуючись для оптимізації захоплення звуку і повертаючись до зарядної станції, коли це необхідно.

Читайте на сайті Як правильно обрати зарядну станцію для ґаджетів

Провідний автор дослідження Малек Ітані зі Школи комп'ютерних наук та інженерії Пола Г. Аллена заявив:

Вперше, використовуючи те, що ми називаємо роботизованим "акустичним роєм", ми змогли відстежити позиції кількох людей, які розмовляють у кімнаті, і відокремити їхню мову.

Інноваційність цієї технології полягає в мобільності оснащених мікрофонами роботів, які використовують техніку високочастотної ехолокації для навігації в навколишньому середовищі. Завдяки стратегічному розосередженню мікрофонів нейронна мережа, що відповідає за обробку даних, може робити високоточні розрахунки.

Однак важливо зазначити, що наразі роботи обмежені функціонуванням у двовимірному просторі, переважно пересуваючись по стільниці.


Мобільні мікрофони самостійно можуть пересуватися стільницею / Фото Nature Communications

Співавтор дослідження Туочао Чен (Tuochao Chen) детально розповів про функціональність системи, пояснивши:

"Ми розробили нейронні мережі, які використовують ці запізнілі в часі сигнали, щоб відокремити те, що говорить кожна людина, і відстежувати їхні позиції в просторі. Таким чином, ви можете мати чотирьох людей, які ведуть дві розмови, і виокремити будь-який з чотирьох голосів і визначити місцезнаходження кожного з них у кімнаті".

Акустична система на основі рою робо-мікровонів: дивіться відео

Дивіться також Студія у кишені: YouTube представив застосунок YouTube Create для мобільного редагування відео

Потенційні можливості застосування цієї революційної технології дуже широкі, і однією з найперспективніших сфер є відеоконференції та наради, де можливість вимкнути відволікаючий або небажаний шум може значно покращити комунікацію та продуктивність. Крім того, здатність акустичної системи ізолювати одночасні розмови може мати значення для поліпшення розпізнавання голосу і особистого сприйняття звуку.