Один з перших роликів з'явився в мережі вчора, 8 березня на Facebook-сторінці "ТиКиїв". Робота зафільмували з вікна будинку.

Цікаво Boston Dynamics показала, як двоногий робот Atlas кидає людині сумку з інструментами

Що відомо

Помітили робота у Солом'янському районі біля комплексу КПІ на Індустріальному провулку. Невідомо, кому він належить та що робив сам на вулиці. Ймовірно, його власник також був поряд.

Робот Spot під час прогулянки: відео

Імовірно, цього ж робота також бачили інші перехожі. Робот спускався сходами до дороги, переходив на інший бік (при цьому слідував усім правилам дорожнього руху, знайшовши зебру й дочекавшись відсутності машин), а потім вийшов на пагорб до сітки, озирнувся і вирушив у зворотний шлях.


Spot під час прогулянки / Скриншоти з відео/РБК

Spot під час прогулянки / Скриншоти з відео/РБК

Що відомо про роботів Spot від Boston Dynamics:

  • Spot – це чотириногий робот, розроблений Boston Dynamics. Він досить легкий та компактний – 31 кілограм.
  • Завдяки вдосконаленій системі руху Spot здатен пересуватися різними типами місцевості, включаючи сходи, схили та пересічену місцевість.
  • Ноги робота оснащені датчиками та камерами, які дозволяють йому "відчувати" навколишнє середовище й відповідно коригувати свої рухи.
  • Spot дуже універсальний і може бути налаштований для різних завдань, таких як інспекція промислових об'єктів, проведення пошуково-рятувальних місій, патрулювання та навіть розважання натовпу. В Україні Spot також допомагає розміновувати території.
  • Spot оснащений низкою датчиків, включаючи камери, LIDAR і датчики глибини, які дозволяють йому сприймати навколишнє середовище і приймати автономні рішення.
  • Роботом також можна керувати дистанційно за допомогою ручного контролера або запрограмувати його на самостійне виконання певних маршрутів чи завдань.