Як повідомляють російські ЗМІ, з бібліотек сервісів почали зникати старі фільми та серіали зарубіжного виробництва. У найбільшому російському відеосервісі "Кінопоіск" більше не можна подивитися такі фільми, як "1+1", "Інтерстеллар", "Володар Перснів", "Маска", серіал "Друзі" та навіть бразильський серіал "Клон".

Цікаво "Малину" на "Рєпку": у росії замінять комп'ютери Raspberry Pi на вітчизняні Repka Pi

Що відомо

Виявилось, що все не так, як обіцяли своїм користувачам компанії, запевняючи, що санкції не зачеплять старі стрічки. Тепер вони коментують, що контракти на показ фільмів та серіалів поступово закінчуються, а продовжувати їх стало набагато складніше, ніж раніше, і тепер цей процес займає більше часу.

Придбавши в каталог фільм чи серіал, відеосервіси підписують договір із правовласником на певний термін. У поточних умовах продовження угод займає більше часу, наприклад, проєкти таких студій, як Warner Bros. і Disney дійсно можуть бути поки недоступні,
– кажуть представники "Кінопоіска".

Однак разом із тим, деякі студії не відмовились навіть від продажу в росію нового контенту, не кажучи вже про старий. Так, 22 серпня на сервісі вийде приквел "Гри престолів", серіал "Дім Дракона".

Аналітики поки не прогнозують спаду в кількості користувачів онлайн-кінотеатрів, однак очікують падіння темпів їх зростання з 65 відсотків у 2021 році до 12 відсотків тепер. Сервіси почали більше концентруватися на російському контенті, не маючи змоги закупити новинки європейських та американських кінокомпаній.