Хто такі GSMA

GSMA – найбільше міжнародне об'єднання операторів та виробників обладнання, що діє з 1995 року. Найважливішим напрямком діяльності GSMA є вироблення та визначення технічних стандартів. Наприклад, асоціація вирішує, які технології ляжуть в основу мереж мобільного зв'язку наступних поколінь.

Не пропустіть Служба Google Pay призупинила роботу з картами "Мир"

Виключення Мегафону з асоціації

Про виключення російського оператора з асоціації повідомляють російські ЗМІ з посиланням на відповідне повідомлення GSMA.

Інформуємо, що "Мегафон" більше не є членом GSMA,
– стверджується у повідомленні асоціації.

В асоціації перебувають понад тисяча компаній та організацій з усього світу. З російських компаній крім "Мегафону" членами асоціації є:

  • МТС;
  • "Білайн";
  • та Tele2.

Звісно представники російського оператора "щиро здивовані" такому рішенню GSMA і зазначають, що такий "крок не має жодних правових підстав". Також у "Мегафоні" зазначили, що розглядають варіанти відновлення свого статусу в асоціації.

"Мегафон" виключили з переліку роумінгових операторів

Одночасно з виключенням "Мегафону" GSMA повідомила, що виключила російського оператора з так званого "переліку роумінгових партнерів" (Roaming partner listing, RPL). На жаль, поки що це не свідчить про відключення "Мегафону" від міжнародного роумінгу, оскільки роумінгові угоди телеком-оператори укладають самостійно з кожним партнером. Однак, це може слугувати сигналом для операторів, який підштовхне їх до розірвання цих угод в найближчому майбутньому.

Як щодо інших операторів

На жаль, зараз немає жодної інформації щодо виключення інших російських операторів з асоціації GSMA. Принаймні поки що жоден з інших російських операторів членів асоціації не повідомив про отримання такого повідомлення. В тім це не означає, що вони не отримають таку звістку у майбутньому.