Россграм, який і сам є дешевою підробкою зі стоків, підробили. Фейковий додаток завантажили тисячі користувачів.

Цікаво Росіяни вигадали власний Instagram: сервіс "Россграм" запустять вже у березні

Біда до росіян прийшла не одна

Коротко нагадаємо: російський суд визнав компанію Meta екстремістською і заблокував її соцмережу Instagram на всій території Росії. Одразу кілька компаній кинулися наввипередки створювати власні аналоги, намагаючись першими зайняти звільнену нішу й переманити аудиторію, яка досі влаштовує масові ридання на камеру в TikTok, поховавши свої блогерські заробітки. Наразі таких розробок три:

Перегони ж виграли шахраї. Вони запустили свій додаток-копію Россграму і встигли розповсюдити його на значну кількість людей. Як повідомляють джерела в мережі, фейк завантажили понад 100 000 користувачів, тоді як оригінал, якщо його можна взагалі так назвати, ще навіть не вийшов у широкий доступ. Ймовірно, підробка пробула в Play Маркеті досить довгий час.

Ті, хто завантажив несправжній Россграм, при його запуску одразу ж отримували пропозицію участі в акції з призами. Пройшовши процес реєстрації в акції й натиснувши на посилання, усі персональні дані, включно з платіжними, відправлялися прямо до шахраїв. Скільки наївних користувачів попалися на обман, невідомо.


Фальшивий розіграш у фальшивому додатку Россграм пропонує виграти понад 500 одиниць комп'ютерної та мобільної техніки або 1000 грошових призів – від 10 до 10 000 доларів. Для цього потрібно лише "відкрити правильну подарункову коробку", на що дається три спроби / Скриншот iguides

Зараз підробку вже видалили. Однак в Google Play залишається ще одна. Вона називається "Росграм" – з одною буквою "с". Її завантажили понад 10 тисяч разів.