Американські дослідники повідомили про створення інтелектуальної термічно активованої тканини (STAT), здатної надуватися і повертатися до нормального стану в залежності від температури.

Не пропустіть Нова технологія дозволяє поліпшити автономність і довговічність мобільних пристроїв

Характерні особливості розробки

Головним проривом є те, що вже сьогодні тканину можна виготовляти великими партіями. Вона здійснюється у вигляді щільно закритих пакетів з використанням комерційно доступної текстильної мембрани, покритої шаром термопластичного поліуретану. Всередині STAT знаходиться технічна рідина під назвою NOVEC 7000, відома тим, що вона здатна випаровуватися під впливом тепла й розширювати свій обсяг до 100 разів. Це дозволяє роботу збільшувати та зменшувати внутрішній тиск в значному діапазоні. Пристрої можуть генерувати піковий тиск близько 75 кПа при кімнатній температурі.

Відео демонструє розробку в роботі

За словами розробників, в першу чергу тканина може набути поширення в реабілітаційної терапії, а також в якості захисту при виконанні завдань, що становлять небезпеку для життя. Наприклад, гнучкі і легкі роботи на текстильній основі можуть підтримувати м'язи, сприяючи якнайшвидшому усуненню травм.