Тепер російські ЗМІ заявляють, що виробник перестав відповідати на запити про постачання обладнання й зупинив його продаж окупантам. 24 канал розібрався з черговою бідою знедолених рашистів.

Huawei відключила російські картки "Мир" у своєму магазині додатків: що це – баг чи санкції

Що відбувається

  • Як повідомляє пропагандистське видання "Коммерсантъ", місцеве Мінцифри спільно з операторами зв'язку домовляються про подальші дії щодо закордонних постачальників телекомунікаційного обладнання, які припинили нові продажі в Росію.
  • Побачити у цьому списку Nokia та Ericsson цілком очікувано, адже компанії оголосили про вихід з ринку Росії.
  • Однак там неочікувано опинилася китайська компанія Huawei, котра й сама знаходиться під санкціями.

Найгірша ситуація склалася з Huawei: компанія не виходить на зв'язок і однозначно не говорить, чи пішла з ринку, чи ні, хоча продаж обладнання зупинила,
– коментує співрозмовник видання.

Тепер оператори обговорюють великі позови до одного з вендорів, щоб змусити інших піти на співпрацю, але експерти та юристи сумніваються в ефективності такої стратегії. Джерела вважають, що постачальники самі зацікавлені в пошуку шляхів збереження ринку, тому тиск лише погіршить ситуацію. Так, топменеджер одного з великих вендорів вважає, що Huawei може сказати однозначне "так" або "ні", тільки якщо отримає на це конкретний наказ від уряду КНР, а жорсткі дії з російського боку лише призведуть до остаточного розриву відносин. На його думку, ідея закидати позовами одного з вендорів обладнання контрпродуктивна: "Ви отримаєте свої 5–10 мільйонів доларів, і що робитимете з ними без технологій та обладнання?"