Деталі створення європейського кіберспецназу
Меморандум про створення кіберспецназу підписали шість країн – Литва, Естонія, Польща, Хорватія, Нідерланди та Румунія. Співробітники новоствореного військового підрозділу будуть вести чергування в різних точках земної кулі і оперативно реагуватимуть на різні кібератаки – причому як віртуально, так і фізично, повідомляє 4pda.
Цікаво: Шахрай зламував банкінг користувачів, коли просто просив подзвонити
Ми повинні об'єднати зусилля, тому що кібервійна вже йде, і вона немає меж. Це також чіткий і конкретний приклад того, як країни ЄС можуть зробити свій внесок в європейську оборону невійськовими засобами і підтримати зусилля НАТО з оборони і стримування,
– заявив міністр оборони Литви Раймундас Каробліс.
Кібернетичні сили швидкого реагування вже почали роботу. Зараз підрозділом керує Литва, проте інші країни-учасниці візьмуть естафету в майбутньому. Ще сім країн – Бельгія, Греція, Іспанія, Італія, Франція, Словенія і Фінляндія – зазначені. як спостерігачі проєкту, а надалі можуть стати і його учасниками.
Ще у 2017 році Литва запропонувала створити Сили кібернетичного реагування ЄС в рамках PESCO.
Що таке PESCO?Це ініціатива ЄС, орієнтована на створення сучасного європейського військового потенціалу і заохочення країн до розвитку співпраці шляхом об'єднання проєктів та ініціатив, спрямованих на зміцнення спроможності ЄС реагувати на загрози в Європі та сусідніх регіонах.
Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно