Компанія Paravision через додаток для зберігання зображень Ever непомітно для користувачів завантажувала їх особисті фотографії для навчання алгоритмів розпізнавання осіб. Технологія потім була продана правоохоронним органам і збройним силам США, пише видання OneZero.

Цікаво Google відключить пошукову систему в Австралії, якщо там приймуть новий закон

Якими будуть наслідки

У рішенні Федеральної Торгової Комісії, опублікованому 11 січня, Paravision зобов'язують видалити всі таємно отримані фотографії користувачів, а також будь-які алгоритми, створені з використанням цих даних. За даними ЗМІ, штучний інтелект є критично важливим для майбутнього компанії Paravision, оскільки та виграла контракт ВВС на поставку технології розпізнавання осіб.

Дані є головною складовою побудови функціональних алгоритмів штучного інтелекту. Багато технологічних компаній збирають величезну кількість даних для розробки власного ШІ, але далеко не всі з них роблять це чесним способом.

Рішення Федеральної Торгової Комісії США може стати попередженням для більших компаній. Наприклад, Facebook і Google раніше також підозрювалися в незаконному зборі інформації про користувачів. Якщо з'ясується, що вони теж обманом отримували дані, то всі розроблені ними алгоритми технології штучного інтелекту можуть знищити.