Мумію Анни Катаріни Бішофф виявили у 1975 році під час реставрації церкви Barfüsser, що у Базелі. Тоді, 20 жовтня, робочі виявили комору з цегляними стінами, в якій на купі кісток лежали дві добре збережені труни. В одній з них знаходився скелет, а в іншій – мумія, яка пізніше стане відома як Пані, або Мумія церкви Барфюссера. Близьке до вівтаря розташування вказувало на високий статус Анни Бішофф за її життя. Дослідити її останки взялася Христина Вурст із центру Eurac Research спільно з колегами з Італії та Швейцарії.

Цікаво Хакери зламали сторінку американського есмінця і запустили на ній стрім гри Age of Empires

Мумія церкви Барфюссера

Анна Катаріна Бішофф народилася у 1719 році, а померла у 1787 році в Базелі. Вона була дружиною пастора Лукаса Гернлера. У шлюбі народила сімох дітей, тільки двоє з яких вижили. Жінка мала малий зріст – всього 142 сантиметри, а складки шкіри вказували на її повне тіло. Дослідження показали, що труп муміфікувався завдяки сульфіду ртуті, виявленому по всьому тілу, а особливо в легенях, а також умовам всередині труни та похоронної камери.


Тут знайшли мумію Анни Бішофф / Фото Adrian Michael

Про що дізналися дослідники

  • Спочатку науковцям вдалося завдяки аналізу історичних документів прослідкувати генеалогічне дерево Анни Бішофф по материнській лінії на сім поколінь назад, до 1512 року, коли народилася Юстина Фробен.
  • Безперервна материнська лінія Юстини охоплює 15 поколінь і веде до брата й сестри, що народилися в Базелі в 1928 і 1938 роках.
  • Крім того, третім потенційним родичем виявився житель Огайо, материнська лінія якого сходить до сестри Анни Бішофф. Один з предків цього чоловіка емігрував до США у XIX сторіччі.
  • На основі цих даних провели відповідні аналізи ДНК, підтвердивши результати: ці троє є далекими родичами Анни Катаріни Бішофф.
  • Зразки ДНК сімей були проаналізовані та показали збіг з ДНК мумії у понад 99,8 відсотка.
  • Прямий зв'язок через зятя Анни Катаріни Бішофф приводить також до британського політика Бориса Джонсона, який сьогодні обіймає посаду Прем'єр-міністра Великої Британії, про що було відомо раніше.