Скільки людей потрібно

Марс уже майже 60 років є домівкою для роботів-дослідників, але коли справа доходить до відправки людей на Червону планету, все стає набагато складніше. У нещодавньому дослідженні, яке поки що розміщене у вигляді препринту, тобто ще не рецензоване, вивчали поведінкові та психологічні аспекти взаємодії майбутніх марсіанських колоністів і прийшли до дивовижного висновку: для створення та підтримки колонії потрібно лише 22 людини.

Дивіться також Марс із кожним роком обертається все швидше, показали спостереження NASA

Учені розробили модель для імітації марсіанської колонії, засновану на високоефективній роботі команд людей в ізольованих середовищах з високим рівнем стресу – наприклад, в Арктиці або на Міжнародній космічній станції. За допомогою цієї симуляції було відтворено взаємодії між людьми з різними навичками, ступенем стійкості, рівнем стресу та однією з чотирьох психологічних характеристик: невротичною, реактивною, соціальною або такою, що зі всім погоджується (змиряється). Вчені також врахували фактори навколишнього середовища на Марсі.

Моделювання тривало протягом 28 земних днів, з варіацією кількості учасників у кожній групі від 10 до 170 осіб. Вчені виявили, що мінімальна початкова популяція з 22 осіб була необхідна для підтримки життєздатного розміру колонії на Марсі, і що особистості з приємними рисами мали більше шансів на виживання. При цьому невротичні особистості, згідно з дослідженням, помирали б набагато частіше, ніж інші типи особистостей.

Дослідники хотіли підкреслити важливість вивчення людської поведінки як частини майбутнього освоєння космосу.

Якщо ми знехтуємо соціальними, поведінковими та психологічними аспектами космічних досліджень, ми можемо грубо помилитися в наших оцінках і прогнозах,
– зазначила співавторка дослідження Анамарія Береа, доцентка кафедри обчислювальної техніки та наук про дані в Університеті Джорджа Мейсона.

Ми поки що не знаємо, скільки людей збираються відправити на Марс у рамках майбутніх проєктів з колонізації. Але цілком можливо, що вчені візьмуть до уваги це дослідження.